Автор статті Катерина ЗУБЧУК, газета "Нова Волинь"

Автор сайтів, вокаліст, музикант — і все це в одній особі. Така багатогранна пані — Наталія Горщар (на фото) — живе в Любешові

alt

«ЩОБ ЛЮДИНА ОДРАЗУ ПОЛЮБИЛА НАШ КРАЙ, ЗАЙШОВШИ НА САЙТ У БУДЬ-ЯКІЙ ТОЧЦІ СВІТУ»
Інформаційний привід для знайомства з Наталею був особливий: маючи важкохвору дитину, жінка взялася за створення сайтів, тобто почала працювати вдома, щоб мати можливість і біля доньки бути, і самореалізуватись. Більше того, у мене вже було враження від сайтів, автором яких вона є. Це, зокрема, сайт національного природного парку «Прип'ять — Стохід», який приваблює вже самим музичним супроводом — співом птахів. Тож і уявляла собі жінку творчої натури…

Наталія родом з Мукачевого, що на Закарпатті. У Любешів приїхала майже 20 років тому з чоловіком–волинянином Сергієм Горщаром, який працює у Любешівській центральній районній лікарні (він спеціаліст з ультразвукової діагностики).
— Сергій навчався в Ужгороді у медичному інституті, — розповідала при зустрічі Наталія. — Я — у технікумі електронних приладів. А крім цього, маю вищу освіту — червоний диплом за спеціальністю мененджера–економіста. У Любешові влаштувалася на роботу в центральну районну лікарню — інженером–програмістом. Згодом за сумісництвом працювала системним адміністратором у відділенні «Укртелекому»…
Життя йшло розміреним темпом. Підростав син, який нині є студентом медінституту, факультету стоматології. Вісім років тому народилася донька, якій подружжя дало чудове ім'я Анастасія.
— Десь місяць був Настусі, — пригадує жінка, — як проявилися перші симптоми хвороби. Шукали порятунку де тільки могли. І до спеціалістів нетрадиційної медицини звертались. Майже до року все було більш–менш нормально. Хоч і відставала донька в розвитку, але надія була, що все зміниться на краще. Я продовжувала відпустку по догляду за дитиною. Сподівалася, що все-таки вийду на роботу. Але марними виявилися ці надії.
Був дуже важкий час, коли здавалося, що ти, як висловилась сама Наталія, — в прострації, немовби висиш у повітрі і не знаєш, що тебе очікує далі. І не можеш повірити, що це сталося з тобою, з твоєю сім'єю. І ось одного разу жінка поїхала з донькою у Мукачеве до батьків. Там зустрілася з подр
altугою. І ця зустріч, по суті, змінила її життя. Знаючи, що Наталія — програміст, подруга попросила допомогти їй у створенні сайту.
— І я почала студіювати цю нібито споріднену із моєю спеціальністю, але й нову для мене справу, — розповідає Наталія. — І помалу перекваліфікувалась. На сьогодні мною створено вже більш як 50 сайтів. Місцеві замовники — Національний природний парк «Прип'ять—Стохід», районна газета «Нове життя», «Стоматолог». Перш за все свій сайт створила, і вже він дав мені вихід не те що на різні регіони України чи сусідньої Росії, а й на Італію, Німеччину.
І вже конкретніше щодо сайту Національного парку «Прип'ять — Стохід», який подобається його відвідувачам, Наталія каже:
— Створювала його з любов'ю. Старалась уявити, яким він має бути, щоб людина, яка зайшла на цей сайт, ніби потрапила в атмосферу поліської природи. І шрифти відповідні підбирала, і кольорову гаму, і пташиний спів. Звичайно, радилася з фахівцями парку, щоб врахувати специфіку.
Ось так, створивши самій собі робоче місце вдома, Наталія Горщар, як каже тепер, не впала в депресію, що, не секрет, трапляється із жінками в подібних життєвих ситуаціях.

«ШУКАЛА ВИХІД І ЗНАЙШЛА СЕБЕ»
Для наочності Наталія відкриває свій сайт. Увагу привертає світлина елегантної жінки у концертній сукні зі скрипкою у руках. Це не якась випадкова гарна заставка. Це фото Наталії, зроблене на одному з концертів. Коментуючи його, жінка розповідає:
— Останнім часом я в артисти подалася. Співаю, граю на електроскрипці, електрогітарі. Виступаю на професійних святах, корпоративах у Любешові, а на день міста Каменя–Каширського мала сольний концерт.
На моє приємне здивування з приводу такого поєднання — створення сайтів і артистична діяльність — жінка каже:
— Як не дивно, але я думаю, що якби у мене не сталась біда з дитиною, то всього цього могло б не бути. І багатогранність не пробудилася б. Я давно на скрипці грала. І співала. Щ
altе у Мукачевому була солісткою хору «Гармонія», яким керував нині маститий музикант, заслужений діяч мистецтв Володимир Волонтир (у музичній школі він свого часу сольфеджіо викладав і голос мій, по суті, відкрив). Але склалося так, що мені не було коли займатись музикою, вокалом. Я вранці вставала і бігла на роботу. Поверталась додому і, як і кожна жінка, мусила прибрати, зварити, дитиною зайнятись. Така круговерть — цілий тиждень. А як настануть вихідні, то хочеться відпочити. І тут у мене така складна ситуація — хвора дитина. Життя моє змінилось. А я ж за натурою дуже життєрадісна. І я мусила змінитись, чимось зайнятися. І справа не лише в грошах. Мене просто розпирало від відчуття, що я і те можу, і те знаю, і те хотіла б зробити — та враз така бездіяльність. Я ж писала складні бухгалтерські програми, у мене в голові — ціла енциклопедія кодів. І, опинившись вдома, я не мала де застосувати цю «енциклопедію». Ясно, що почала шукати виходу із ситуації. Так знайшла себе. Виходить, завдяки доньці, яка звільнила мене від офіційних обов'язків, я зайнялася творчістю.
Можна тільки схилити голову перед такою жінкою, яка докладає багато сил, щоб хвора дитина не відчувала себе чимось обділеною. І так само перед чоловіком, який підтримав Наталію у непростій ситуації. Коли про це зайшла мова, то жінка сказала:
— О, що ви, Сергій нашу доньку так любить… У нас така сім'я, що інакше і не могло бути.
І принагідно про те, як прижилась на Волині жінка із Закарпаття:
— Перші два роки я тут дуже мерзла. Бо ж звикла до лагідної зими, коли може протриматися плюс 10. Осінь — само собою тепла, весна рано приходить. А тут у жовтні вже можуть бути приморозки. Але з часом я адаптувалася. Головне, що чоловік хороший — з таким можна будь-де жити. А все інше не так важливо.
На завершення нашої розмови я зрозуміла, що з Наталією можна було б говорити ще і про загадкове явище — астрал. Виявляється, жінка володіє і таким даром. На своєму сайті вона описує особисті досліди, які підтверджують здатність людини вийти зі свого тіла і ніби збоку подивитися на себе. А ще вона обізнана з рейкі. У найпримітивнішому перекладі з японської мови ієрогліфи «рей» і «кі» означають божественну чи універсальну життєву енергію, опанувавши яку, Наталія, як сама каже, лікує руками. Правда, тут же додає, що відкритий у собі дар використовує тільки для своєї сім'ї.
Ось така дивовижна багатогранність! А прощалась я з Наталією, все-таки думаючи про її талант дружини, мами, про її особливу любов до своєї Настуні. І про сказані нею слова: «З таким чоловіком можна будь-де жити».


Автор статті Катерина ЗУБЧУК, газета "Нова Волинь"
Последние руноскрипты

Обезвредить врага рунами
4. Запереть злобу и колдовство в источ...
Руноскрипт от метеозависимости
Вопрос: Уважаемые рунологи.Я ужасно мете...
Руноскрипт от простатита и цистита
Лечим цистит и простатит (автор Рунава)П...
ЗАЖИВИТЕЛЬ-для заживления ран - запатентованая формула
На днях наткнулась на такой вот став.Наз...
Прекращение действия рунического заклятия
Остановимся на немаловажном вопросе – ка...
Способы активации рун,ставов и т.д.
Наткнулась в сети на замечательную стать...
Универсальный рунический став защиты
Еще одна мощная защитная руна. Рисуем о...
ПриватБанк курс доллара