Опубліковано: 26 лютого 2016

Kostiuszko Lubieszow 2Днями в Навчально-виховному комплексі смт Любешів відбувся конкурс виразного читання польської поезії, присвячений 270-й річниці від дня народження Тадеуша Костюшка.

 

 

Гостя конкурсу, Наталія Горщар, відкрила його майстерним виконанням на скрипці пісні «Аве, Марія!» А під час декламування конкурсантами віршів її скрипка створювала неповторний музичний супровід. Цікаво й пізнавально прозвучала розповідь учителя історії Степана Оласюка про Тадеуша Костюшка як митця, громадського діяча, патріота, непересічну особистість. Оскільки Костюшко відстоював право людей жити в незалежній країні, що перегукується із сучасними подіями в нашій державі, то у виконанні Наталії Горщар прозвучала також пісня польського гурту «Еней» «Біля тополі».


Майстерність виконавців оцінювало журі на чолі з головою Любешівського осередку Товариства польської культури на Волині імені Еви Фелінської Валентиною Шоломицькою.


Протягом 1753–1759 рр. Тадеуш та його старший брат Юзеф навчалися в школі піярів у Любешові. Віддавна в гімназійних класах гуманітарного спрямування місцевого НВК вивчають польську мову, школярі беруть участь у різних полонійних конкурсах. Наприклад, у рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови за рекомендацією Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України учні 7–10 класів гуманітарного спрямування писали диктант польською мовою на тему «Кохаю тебе, Україно!» Пропозиція стосувалася школярів усієї України, які вивчають у навчальних закладах мови національних меншин. Найкраще справилися із завданням троє десятикласників.

 

Тамара УРЯДОВА


monitor-press.com/ua/.../4211-15622.html

Последние руноскрипты

Обезвредить врага рунами
4. Запереть злобу и колдовство в источ...
Руноскрипт от метеозависимости
Вопрос: Уважаемые рунологи.Я ужасно мете...
Руноскрипт от простатита и цистита
Лечим цистит и простатит (автор Рунава)П...
ЗАЖИВИТЕЛЬ-для заживления ран - запатентованая формула
На днях наткнулась на такой вот став.Наз...
Прекращение действия рунического заклятия
Остановимся на немаловажном вопросе – ка...
Способы активации рун,ставов и т.д.
Наткнулась в сети на замечательную стать...
Универсальный рунический став защиты
Еще одна мощная защитная руна. Рисуем о...
ПриватБанк курс доллара